"Být šťastný nikdy nevýjde z módy." - Lilly Pulitzer

Kdybych se mohla vrátit v čase

6. listopadu 2019 v 21:22 | Kate |  Témata týdne
Každý člověk dělá chyby a byť si je uvědomuje, je tak jednoduché svalit vinu na někoho jiného. Když přemýšlím nad vlastní minulostí, pokaždé mám nějakou výmluvu pro vlastní chování. Něco jako: "Kvůli té holky jsem tam šla…", "On může za to, že…". Vždycky za to někdo může a je jednoduché někoho obvinit. Mnohem horší je obvinit sami sebe. Nebo spíše je jednoduché být na někoho naštvaní, ale nechceme být naštvaní sami na sebe.
Za to, jaká jsem byla, jaká jsem teď a jaká budu, si můžu jenom já sama. Jedna věc je uvědomit si to. Druhá věc odpustit si to. Nemyslím si, že jsem udělala nějaké převratné chyby, které bych si nedokázala odpustit nebo se kterými bych nedokázala žít. Klasické chyby puberťáků, které dělá každý, ale ne každý je za ně na sebe pyšný.
Kdybych se mohla vrátit v čase, určitě bych udělala spoustu věcí jinak. Upřímně, v některých situacích bych se nejradši nakopala. Ale sama dobře vím, že by to nezměnilo to, jaká jsem teď. Nezměnilo by se to, že jsem stydlivá, že mi trvá strašně dlouho se s někým spřátelit, a přitom o sobě vím, že jsem dobrá kamarádka. Jsem vtipná a dá se na mě spolehnout. Jasně neudržím tajemství, ale to už je jen kapka v moři.
Kdybych se vrátila v čase, poradila bych sama sobě, abych nebyla tak upjatá, abych se nestarala, co si o mě druzí myslí, abych si prostě užívala a byla svá. Abych zkoušela nové věci, poznávala nové lidi a stále se vracela ke svým úžasným přátelům, kteří jsou nade vše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tema-tydne tema-tydne | Neděle v 19:19 | Reagovat

Nejsi stydlivá ani upjatá... Píšeš a jsi upřímná... Modroočko :-)

2 Kate Kate | Neděle v 22:49 | Reagovat

[1]: Děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama